Main Menu
User Menu

Dubovec

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Dubovec
Originální název:
Original Name:
Dubovec
Další názvy:
Other Names:
(1260) Dabacha, Doboulcha (1336), Dobowcha (1460), Dubowecz (1773); maďarsky Dobóca.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°17'36.79"N 20°09'14.23"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1260
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky gotický zo 14. storočia, zbarokizovaný v 17. – 18. storočí
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-rs-du.html
URL : https://www.valka.cz/Dubovec-t127208#430561Verze : 0
MOD