Main Menu
User Menu

Dubno

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Dubno
Originální název:
Original Name:
Dubno
Další názvy:
Other Names:
(1427) Dobfenek, Dubenec (1920), (1948) Dubno; maďarsky Dobfenék
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°11'26.32"N 20°00'05.68"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1427
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- rímskokatolícky kostol z roku 1427, v roku 1927 prestavaný.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.dubno.sk
URL : https://www.valka.cz/Dubno-t127207#430560Verze : 0
MOD