Main Menu
User Menu

Drienčany

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Drienčany
Originální název:
Original Name:
Drienčany
Další názvy:
Other Names:
(1291) Drenchen, Derenchen (1344), Drecžany (1773), Drýnčany (1808), Drienčany (1920); maďarsky Derencsény,
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°28'52.59"N 20°04'18.79"E
Místní části:
Local Municipalities:
Papča
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1291
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Stopy zaniknutého hradu z 13. stor., zanikol koncom 17. stor.
- Kostol evanjelický renesančno-barokový zo 17. stor. vybudovaný na základoch neskororománskeho kostola
- Zvonica drevená neskorogoticko-renesačná z rozhrania 16. – 17. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Tu pochovaný:
Pavol Dobšinský (* 16. marec 1828, Slavošovce – + 22. október 1885, Drienčany) - slovenský evanjelický kňaz, folklorista a zberateľ ľudovej slovesnosti
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.driencany.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-rs-dr.html
URL : https://www.valka.cz/Driencany-t127205#430556Verze : 0
MOD