Main Menu
User Menu

Dražice

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Dražice
Originální název:
Original Name:
Dražice
Další názvy:
Other Names:
Peryese (1323), Perieze (1393), Darsicze (1773), Dražice (1808); maďarsky Perjése.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°26'13.62"N 20°03'59.17"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1323
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický klasicistický z r. 1842
- Oltárny obraz od J. Alexyho z r. 1927
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938 – 1944 boli Dražice pripojené k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ;
URL : https://www.valka.cz/Drazice-t127204#430554Verze : 0
MOD