Main Menu
User Menu

Drábsko

okr. Brezno

     
Název:
Name:
Drábsko
Originální název:
Original Name:
Drábsko
Další názvy:
Other Names:
Drabsko (1810), Drabszka (1818), Drabszkó (1882)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Brezno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°38'55.19"N 19°39'20.79"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1566
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Do roku 1920 patrila do okresu Rimavská Sobota ako osada obce Lom nad Rimavicou. V roku 1920 sa osamostatnila a stala sa obcou s osadami a časťami: Kysuca, Sedmák, Skálnik, Chotár, Muránsky potok a Kopec.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.drabsko.webnode.sk
URL : https://www.valka.cz/Drabsko-t126251#428302Verze : 0
MOD