Main Menu
User Menu
Diskuse
Dobrý den ,rád bych tu našel radu, ohledně svého prapředka, jelikož jsem vyčerpal svoje možnosti v pátrání. Můj praděda Páleník Jan narozen 20.11.1879, je uveden na pomníku padlých v 1 světové válce v obci Rozstání na drahanské vrchovině, zjistil jsem, že byl odveden ve druhé odvodové vlně 8.12. 1914. celkem jich z obce odjelo 23 ,jeli do Prostějova a následně drahou do Olomouce, tak to stojí v kronice. tady na serveru jsem se dočetl, že zřejmě náležel k 54 pěšímu pluku, ale to se jen domnívám, nevím. V době odvodu mu bylo přes 30 let, tak možná byl jen u trénu, nevím, to je první část mého dotazu ,jak to bylo se zařazováním, těchto už starších mužů.
Jinak jsem po něm pátral v "Seznamu ztát" na serveru Komenius, prošel jsem celé seznamy z celých válečných le t a nenašel jsem jej. Pátral jsem i serveru Signum beli 1914 a v polských společnýc hhrobech se jeho jméno též neobjevuje. Tak nevím, co se vlastně stalo, alespoň přibližně. byl-li uveden na pomník, muselo existovat nějaké info o jeho smrti, nebo ne ? V kronice danné obce o tom nepíší, uvádějí ho, pouze jak jednoho z padlých. Budu velice vděčný bude-li mi moci někdo poradit a poučit .
URL : https://www.valka.cz/Dotaz-t140455#456306Verze : 0
Vzhledem k roku narození je veliká šance, že se ve VUA zachoval jeho kmenový list ( většina mladších ročníků byla zkartována ), který bude obsahovat všechny data, která hledáte. Stačí požádat o kopii na e-mailové adrese: podatelna@vuapraha.cz


V žádosti uveďte co nejvíce podrobností - jméno, příjmení, rok a místo narození, ke které jednotce náležel, atd.


Další možností je Kriegsarchiv ve Vídni, zde jsou však služby zpoplatněny a navíc většina dokumentace byla předána nástupnickým státům monarchie. Takže je to jen nouzové řešení.
URL : https://www.valka.cz/Dotaz-t140455#456366Verze : 0
děkuji moc za radu, vyzkouším, snad se k informací m dostanu
URL : https://www.valka.cz/Dotaz-t140455#456373Verze : 0