Main Menu
User Menu

Dotaz: Jehličí a noktovize

Diskuse
Kdesi jsem se doslechl, že vzor maskáčů vz. 60 ,,jehliček´´ byl vymyšlen tak, aby byl špatně viditelný přístroji pro noční vidění 1. generace. Nezkoušeli jste to někdo? Děkuji.
URL : https://www.valka.cz/Dotaz-Jehlici-a-noktovize-t63692#227210Verze : 0
zkoušel jsem to, sice vcelku neúmyslně ale výsledkem bylo to, že pro vcelku mizerný obraz který infrák poskytuje, docela poslouží.....soudruzi se docela trefili do barvy, která splývá s barvou obrazu který ti poskytuje infrák
URL : https://www.valka.cz/Dotaz-Jehlici-a-noktovize-t63692#228619Verze : 0
MOD
Tu pripajam mnou spravenu fotku vz. 60 s nocakom 1. gen (1+) s prisvetlenim.


csla.sk


csla.sk
Skusali sme aj 2+ generaciu, tu bohuzial nemam na fotke, snad pom najblizsej akcii.
Ale mozem povedat ze clovek leziaci na zemi na boku s hlavou podopretou rukou a druhy vedla neho stojaci vedla stromu (rozumnej typicky "ludske" siluety) dokonale zapadali do terenu a boli na nerozonaznanie od terenu!


zaujimave bolo ze baranica vyrobena v 70 rokoch "ziarila" a baranica z roku 98 uz nie.
V 70-tych rokoch boli asi tuhe zimy a tam ziarilo vsetko v tom snehu tak aby to zapadalo Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Dotaz-Jehlici-a-noktovize-t63692#354423Verze : 0
termo a nokto :
www.youtube.com
URL : https://www.valka.cz/Dotaz-Jehlici-a-noktovize-t63692#362099Verze : 0
To video evidentně s tématem nemá nic společného. Rozhodně na něm není ČS maskáč, pokud ten kdo tam pobíhá vůbec má nějaké vojenské oblečení. Takže odkaz je o ničem.
URL : https://www.valka.cz/Dotaz-Jehlici-a-noktovize-t63692#362102Verze : 0
Ak niekto má video noktovízie a ihličiek sem s nim, nech neotáľa, ak má niekto pre porovnanie aj video noktovízie a iných maskáčov, iných armád, nielen ihličiek, sem s nim hlavu mu nikto neodtrhne, alebo to tu snáď s prepáčením z.......e desiatkami nových tém, najlepšie pre každý typ maskáčov samostatne Mad
URL : https://www.valka.cz/Dotaz-Jehlici-a-noktovize-t63692#362263Verze : 0
Jenže to pak patří do jiného tématu, třeba "srovnání viditelnosti různých uniforem v noktovizi". Takhle je to nesmysl, protože téma je dáno zcela jasně. Příště sem může někdo dát třeba jak vypadá v infra jeho barák, nebo jak vypadá jeho tchýně v maskáčích od vietnamců, logika bude asi stejná.
Pokud má někdo snímky nebo záběry daného typu maskáčů samozřejmě sem patří, pokud je nemá, není důvod sem dávat jakýsi odkaz na cosi co s tématem nesouvisí jinak než právě jen tou technologií záběru. A o to právě jde. Pokud k tématu nic nemám (právě tenhle případ) proč tam něco cpát, co s tématem nesouvisí?
URL : https://www.valka.cz/Dotaz-Jehlici-a-noktovize-t63692#362265Verze : 0