Main Menu
User Menu

Doplňovací skupina Stíhací eskadry 77 [1941-1942]

Replacement Group of the 77th Fighter Wing / Ergänzungsgruppe des Jagdgeschwaders 77 (Erg.Gr./JG 77)

     
Název:
Name:
Doplňovací skupina Stíhací eskadry 77
Originální název:
Original Name:
Ergänzungsgruppe des Jagdgeschwaders 77
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.01.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.03.1941-31.01.1942 Stíhací eskadra 77
Dislokace:
Deployed:
DD.03.1941-DD.05.1941 Götzendorf, ?
DD.05.1941-20.06.1941 Pipera/Bucharest, ?
20.06.1941-04.07.1941 Mizil, ?
04.07.1941-11.01.1942 Pipera/Bucharest, ?
11.01.1942-31.01.1942 ?

Velitel:
Commander:
DD.03.1941-DD.06.1941 Schultz, ? (Oberleutnant)
DD.06.1941-22.06.1941 Blumensaat, Albert (Major)
01.07.1941-31.01.1942 Fischer, Kurt (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg77.htm
URL : https://www.valka.cz/Doplnovaci-skupina-Stihaci-eskadry-77-1941-1942-t177879#524512Verze : 0
MOD
Ergänzungsgruppe:


Gruppemkommandeure:


Olt Walter Hoeckner, 18.10.40 - 21.12.40
Olt Schultz, 22.12.40 - 6.41
Maj Albert Blumensaat, 6.41 - 22.6.41
Maj Kurt Fischer, 1.7.41 - 1.2.42


Erg.Staffel/JG77 zformována 8.10.40 v Werneuchen.
3.41 se stala Erg.Gruppe/JG77 :


Stab Ergänzungsgruppe/JG77 nový
1. Einsatzstaffel/JG77 ze Erg.Sta./JG77
2. Ausbildungsstaffel/JG77 nová (5.41)


Zrušena 31.1.42,
Stab se stal Stab/EJGr. Ost,
2. se stala 1./EJGr. Ost,
4.42 1. se stala Ölschutzstaffel/JG77.


Základny:


8.10.40 - 18.11.40 Werneuchen Bf 109E
18.11.40 - 30.11.40 Döberitz Bf 109E
30.11.40 - 2.41 Bordeaux Bf 109E
2.41 - 5.41 Götzendorf Bf 109E
5.41 - 20.6.41 Pipera/Bucharest Bf 109E
20.6.41 - 4.7.41 Mizil Bf 109E
4.7.41 - 11.1.42 Pipera/Bucharest Bf 109E
URL : https://www.valka.cz/Doplnovaci-skupina-Stihaci-eskadry-77-1941-1942-t177879#1596Verze : 0
MOD