Main Menu
User Menu

Domobranecký prapor č. 38 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 38
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.05.1920
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 11
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.02.1919-03.07.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
Dislokace:
Deployed:
10.02.1919-03.03.1919 Busto Arsizio /
05.03.1919-03.07.1919 Besozzo /
08.07.1919-31.05.1920 Krnov /

Velitel:
Commander:
10.02.1919-20.03.1919 Steiner, Otto (rytmistr domobrany)
20.03.1919-DD.09.1919 Vaněk, Václav (rytmistr domobrany)
DD.09.1919-DD.02.1920 Nevěřil, Bohuslav (rytmistr domobrany)
DD.02.1920-31.05.1920 Prošek, František (kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

10.02.1919-31.05.1920 1. rota
10.02.1919-31.05.1920 2. rota
10.02.1919-31.05.1920 3. rota
10.02.1919-04.11.1919 4. rota
Poznámka:
Note:
Dne 10.10.1919 byly k praporu převelení zbylí vojáci Domobraneckého praporu č. 14. K 31.5.1920 byli zbývající vojáci praporu převeleni k Domobraneckému praporu č. 11.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-38-1919-1920-t239237#661275Verze : 4