Main Menu
User Menu

Domobranecký prapor č. 37 [1919-1919]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 37
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
14.11.1919
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 19
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.02.1919-01.07.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
Dislokace:
Deployed:
10.02.1919-02.03.1919 Busto Arsizio /
04.03.1919-01.07.1919 Gavirate /
05.07.1919-14.11.1919 Rumburk /

Velitel:
Commander:
10.02.1919-20.03.1919 Harásek, Eduard (rytmistr domobrany)
20.03.1919-26.09.1919 Voněk, Augustín (rytmistr domobrany)
26.09.1919-14.11.1919 Mach, Ludvík (rytmistr domobrany)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

10.02.1919-DD.MM.1919 1. rota
10.02.1919-14.11.1919 2. rota
10.02.1919-14.11.1919 3. rota
10.02.1919-14.11.1919 4. rota
DD.MM.1919-14.11.1919 kulometná rota
Poznámka:
Note:
K 14.11.1919 zbývající vojáci praporu převeleni k Domobraneckému praporu č. 19.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-37-1919-1919-t239143#661036Verze : 1