Main Menu
User Menu

Domobranecký prapor č. 34 [1919-1919]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 34
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.11.1919
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.02.1919-23.03.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
03.06.1919-16.11.1919 Domobranecký pěší pluk č. 111
Dislokace:
Deployed:
05.02.1919-23.03.1919 Avezano /
30.03.1919-10.05.1919 Liberec /
10.05.1919-18.06.1919 Hrádek n. Nisou /
20.06.1919-24.06.1919 Nitra /
27.06.1919-23.07.1919 Vráble /
23.07.1919-30.07.1919 Šurany /
01.08.1919-07.08.1919 Levice, ? /
07.08.1919-02.09.1919 Kĺačany /
06.09.1919-16.11.1919 Užgorod /

Velitel:
Commander:
05.02.1919-08.11.1919 Korner, Felix (rytmistr domobrany)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

05.02.1919-16.11.1919 1. rota
05.02.1919-16.11.1919 2. rota
05.02.1919-16.11.1919 3. rota
05.02.1919-07.07.1919 4. rota
09.04.1919-16.11.1919 kulometná rota
Poznámka:
Note:
K 16.11.1919 zbývající vojáci praporu převeleni k Domobraneckému praporu č. 2.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-34-1919-1919-t238805#660274Verze : 1