Main Menu
User Menu

Domobranecký prapor č. 20 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 20
Originální název:
Original Name:
Domobranecký prapor č. 20
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.05.1920
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 49
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
13.01.1919-31.01.1919 Busto Arsizio /
31.01.1919-24.06.1919 Ispra /
29.06.1919-10.05.1920 Český Krumlov /

Velitel:
Commander:
13.01.1919-01.01.1920 Poštulka, Jan (rytmistr domobrany)
01.01.1920-30.01.1920 Janovský (nadporučík)
30.01.1920-DD.02.1920 Raynoschek, Emil (podplukovník)
DD.02.1920-10.05.1920 Ludvíček (nadporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. rota
Poznámka:
Note:
Dne 10.5.1920 byly zbytky praporu připojeny ke zbytkům Domobraneckého praporu č. 49.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-20-1919-1920-t238173#658534Verze : 1