Main Menu
User Menu

Domobranecký prapor č. 16 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 16
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1920
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
16.01.1919-25.01.1919 Busto Arsizio
25.01.1919-19.05.1920 Caidate
24.05.1919-DD.08.1919 Broumov
DD.08.1919-30.12.1919 Vrchlabí
30.12.1919-28.01.1920 Nové Hrady
28.01.1920-31.08.1920 Kaplice

Velitel:
Commander:
18.01.1919-DD.07.1919 Kovář, Eduard (rytmistr domobrany)
DD.07.1919-08.10.1919 Potůček, Václav (poručík)
08.10.1919-25.10.1919 Raul, František (poručík)
25.10.1919-06.06.1920 Roland, Rudolf (kapitán)
06.06.1920-31.08.1920 Stránský (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR kulometná rota
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-16-1919-1920-t238141#658481Verze : 2