Main Menu
User Menu

Domobranecký prapor č. 12 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 12
Originální název:
Original Name:
Domobranecký prapor č. 12
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
04.05.1920
Nástupce:
Successor:
26. prapor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
09.01.1919-18.01.1919 Busto Arsizio
18.01.1919-14.06.1919 Sesto Calende
17.06.1919-23.09.1919 Terezín, ? /
23.09.1919-04.05.1920 Ústí nad Labem, ? /

Velitel:
Commander:
09.01.1919-20.09.1919 Pavlousek, Vítězslav (rýtmistr domobrany)
20.09.1919-04.05.1920 Majer, Stanislav (poručík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR III. německá rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR kulometná rota
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-12-1919-1920-t238077#658315Verze : 1