Main Menu
User Menu

Dívčí Hrady - údajný palpost německého Flaku

Diskuse
Vážení,
byla mi položena otázka na oblast, která "není mým šálkem kávy". Proto si dovoluji požádat o pomoc pamětníky a badatele.


Oč se jedná:
V Praze v Radlicích, se nachází lokalita s místním názvem Dívčí Hrady. V této oblasti údajně vzniklo (či bylo rozestavěno) palebné postavení německé PVOS. Zajímají mne všechny vážně míněné informace a rady.
URL : https://www.valka.cz/Divci-Hrady-udajny-palpost-nemeckeho-Flaku-t241031#666799Verze : 0
MOD
Vážení,
dnes jsem obdržel dopis, který se souhlasem autora zveřejňuji:


"... Spatril jsem Vas nedavny dotaz na serveru valka.cz (nejsem tam registrovan) ohledne informaci o nemeckem flaku v lokalite Divci hrady v Praze.


Jelikoz mym zajmem je historie hlavniho mesta Prahy mohu potvrdit ze nemecka armada zacala se stavbou flaku na podzim 1944 skupinou celkem 6 pozic ty ale nebyli dokonceny valka skoncila drive a zustalo jen u cihlove podezdivky cca 50cm nad terenem vsech 6 pozic, od konce 50.let jsou zbyle jiz jen 3 pozice a ty jsou dochovany castecne dodnes.


Pristupna (bohuzel ta nejmene dochovana) je jen jedna zbyle dve jsou dnes v ramci noveho vybehu pro kone Prevalskeho za plotem, ale okem hezky viditelne jsou od plotu vybehu cca 10m (nedavno byli ocisteny od porostu) pred cca 10 lety jsem je prolejzal resp. zkoumal co to vlastne je a k cemu to slouzilo.


Pokud se nepletu mel tento flak nahradit nemeckou protiletadlovou obranu umistenou tehdy na nedalekem Jinonickem nadrazi kde dle pametniku byla.


Zde pozice: 50.0514236N, 14.3909368E
Zde mozno najit jeste vsech 6 flaku na starych ortofotomapach rok 1945: www.dveprahy.cz


S pozdravem
Lukas Paclt"
Dívčí Hrady - údajný palpost německého Flaku - Fotomapa převzata a upravena ze serveru Mapy.CZ.

Fotomapa převzata a upravena ze serveru Mapy.CZ.
Dívčí Hrady - údajný palpost německého Flaku - Zvětšenina pozůstatků tří pozic. Mapy.CZ.

Zvětšenina pozůstatků tří pozic. Mapy.CZ.
URL : https://www.valka.cz/Divci-Hrady-udajny-palpost-nemeckeho-Flaku-t241031#668476Verze : 2
MOD