Main Menu
User Menu

Devereux, Almeric Clifford

Brigadier Almeric Clifford Eustace Devereux



nar.: 21.10.1905 v Tewkesbury, Gloucestershire


zom.: ?? 1980


Študoval na Westminster School, neskôr na Selwyn College, Cambridge.



Na kariéru dôstojníka sa pripravoval od 02.02.1926.
29.01.1927 bol menovaný podporučíkom (2nd Leutenant) a zaradený k Royal Artillery.


Kariéra:
02.02.1929 - povýšený do hodnosti Lieutenant (poručík).
Od januára 1937 príslušník 23rd Mountain Brigade (Jutogh).
25.06.1937 - povýšený do hodnosti Captain (kapitán).
Od januára 1939 príslušník 9th Field Regiment (Larkhill).
21.01.1939 - 03.09.1940 pôsobí vo funkcii pobočníka veliteľa pluku (vrátane bojového nasadenia vo Francúzsku).
V období 21.03.1940 - 15.05.1940, 20.11.1940 - 24.12.1940 pôsobí ako Acting Major.
04.09.1940 - 19.11.1940 pôsobí vo funkcii GSO3 (General Staff Officer, 3rd grade)
20.11.1940 - 13.11.1941 pôsobí vo funkcii DAAG (????)
25.12.1940 - 05.11.1942 pôsobí v hodnosti Temporary Major.
06.11.1942 je menovaný do hodnosti War Substantive Major.
06.11.1942 - 22.08.1944 pôsobí vo funkcii veliaceho dôstojníka 181st Field Regiment, Royal Artillery
02.02.1943 je menovaný do hodnosti Major (major).
V období 06.08.1942 - 05.11.1942 pôsobí zároveň ako Acting Lieutenant-Colonel.
V období 06.11.1942 - 22.08.1944 a 20.10.1944 - 10.04.1949 pôsobí zároveń ako Temporary Lieutenant-Colonel.
11.04.1949 je povýšený do hodnosti Lieutenant-Colonel.
1947 - 1949 - velteľ 3rd Support Regiment Royal Pakistan Artillery.
09.04.1951 - 28.02.1954 - veliteľ delostrelectva (Royal Artillery) v 49th Armoured Division (Territorial Army)
05.04.1952 je povýšeny do hodnosti Colonel.
V období 09.04.1951 - 31.12.1955 a 10.03.1956 - 06.04.1956 pôsobí v hodnosti Temporary Brigadier.
15.03.1954 - 30.10.1955 je veliteľom 64th Anti-Aircraft Brigade (Territorial Army)
10.03.1956 - 31.12.1956 je veliteľom Coast Artillery Training Centre and Inspector, Coast Defences (Home)
07.04.1956 je menovaný do hodnosti Brigadier
01.01.1957 - 19.11.1957 - veliteľ posádkového veliteľstva Plymouth(HQ Plymouth Garrison).
19.11.1957 je prepustený do zálohy.


Publikačna činnosť: podieľal sa na publikácii "My tour with the Pakistan Army", kde spracovával obdobie svojho pôsobenia v rokoch 1947-1949, autor Maj Gen Shankal-Riza.


Zdroj: www.unithistories.com
https://www.aim25.ac.uk/cats/21/414.htm
URL : https://www.valka.cz/Devereux-Almeric-Clifford-t50948#194975Verze : 0
MOD