Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 4 [1940-1942]

4th Artillery Regiment (motorized)

Artillerie-Regiment (motorisiert) 4

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 4
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment (motorisiert) 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 4
Datum zániku:
Disbanded:
23.03.1942
Nástupce:
Successor:
Tankový dělostřelecký pluk 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1940-23.03.1942 14. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
15.08.1940-23.11.1940 Heucke, Werner (Oberstleutnant)
01.12.1940-08.01.1942 Kohlermann, Otto (Oberst)
08.01.1942-23.03.1942 Ludwig, Günther (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-motorizovany-4-1940-1942-t229633#637680Verze : 2
MOD