Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 36 [1940-1944]

36th Artillery Regiment (motorized)

Artillerie-Regiment (motorisiert) 36

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 36
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment (motorisiert) 36
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 36
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.11.1940-01.05.1943 36. pěší divize (motorizovaná)
01.05.1943-DD.11.1943 36. pěší divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
11.11.1940-20.01.1941 Krause, Fritz (Oberst)
20.01.1941-06.03.1942 Thoholte, Karl (Oberst)
10.08.1942-28.07.1943 Landau, Christian-Johannes (Oberst)
DD.MM.1943-DD.MM.1944 Dinkelaker, Ulrich (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
pluk byl zničen během sovětské Běloruské strategické ofenzivy (operace Bagration)
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-motorizovany-36-1940-1944-t232345#643640Verze : 1
MOD