Main Menu
User Menu

Dělostřelecký oddíl I/2 [1945-1947]

1st Artillery Battalion

     
Název:
Name:
Dělostřelecký oddíl I/2
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký oddíl I/2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-01.10.1947 Dělostřelecký pluk 2
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-24.06.1945 Topoľčany, kasárny /
24.06.1945-01.10.1945 Brezno, Kasárne Jána Švermu /
01.10.1945-01.10.1947 Kremnica, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.06.1945-01.10.1947 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL CZ: https://www.valka.cz/Delostrelecky-oddil-I-2-1945-1947-t186649#544057Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1st-Artillery-Battalion-t186649#544057Version : 0
MOD