Main Menu
User Menu

Dělostřelecké velitelství ke zvláštnímu použití 168 [1943-1945]

168th Special Purpose Artillery Command / Artillerie-Kommandeur z.b.V. 168

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství ke zvláštnímu použití 168
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur z.b.V. 168
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1943-30.09.1943 Sbor ke zvláštnímu použití LXVIII
30.09.1943-08.05.1945 LXVIII. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.08.1943-08.01.1945 Schuster-Woldan, Kurt (Generalmajor)
08.01.1945-10.01.1945 Henrici, Rudolf (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-ke-zvlastnimu-pouziti-168-1943-1945-t187746#545863Verze : 0
MOD