Dělostřelecké velitelství 35 [1937-1945]

35th Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 35

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 35
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 35
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.12.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-DD.09.1943 XXXXI. tankový sbor
DD.09.1943-DD.09.1943 Harpeho skupina
DD.09.1943-DD.07.1944 XXXXI. tankový sbor
DD.07.1944-08.05.1945 I. jezdecký sbor
Dislokace:
Deployed:
12.10.1937-DD.MM.RRRR Karlsruhe, ? /

Velitel:
Commander:
12.10.1937-28.02.1938 Jahn, Kurt (Oberst)
01.03.1938-10.11.1938 Fahrmbacher, Wilhelm (Oberst)
10.11.1938-12.04.1941 Scotti, Friedrich von (Generalmajor)
12.04.1941-30.09.1941 Hartmann, Wilhelm (Oberst)
01.10.1941-31.12.1942 Richter, Wilhelm (Oberst)
31.01.1943-21.07.1943 Neßlinger, Bernhard (Oberst)
21.07.1943-01.01.1944 Kadgien, Horst (Oberst)
01.01.1944-19.07.1944 Bickel, Rolf-Günther (Oberst)
19.07.1944-08.05.1945 Windmann, Erich (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-35-1937-1945-t185860#542389Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!