Dělostřelecké velitelství 3 [1935-1945]

3rd Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 3

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 3
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.09.1939-30.09.1939 III. armádní sbor
21.06.1942-DD.11.1944 III. tankový sbor
DD.11.1944-DD.01.1945 Breithova skupina
DD.01.1945-08.05.1945 III. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
01.11.1935-DD.08.1939 Frankfurt an der Oder /

Velitel:
Commander:
01.11.1935-07.03.1936 Petzel, Walter (Generalmajor)
07.03.1936-28.02.1938 Bremer, Friedrich (Generalmajor)
01.03.1938-10.11.1938 Hengen, Fritz (Generalmajor)
10.11.1938-15.11.1940 Mühlmann, Max (Generalmajor)
15.11.1940-20.10.1941 Roman, Rudolf von (Generalmajor)
20.10.1941-22.12.1942 Kampfhenkel, Werner (Oberst)
23.12.1942-03.01.1944 Hoffmann, Heinrich (Generalmajor)
03.01.1944-08.05.1945 Semmer, Gerhard (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-3-1935-1945-t185770#542090Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!