Main Menu
User Menu

Dělostřelecké velitelství 191 [1943-1944]

191st Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 191

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 191
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 191
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1944
Nástupce:
Successor:
Vyšší dělostřelecké velitelství (motorizované) 191
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.11.1943-01.01.1944 LXV. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.08.1943-01.01.1944 Dornberger, Walter (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1943-01.01.1944 Těžký dělostřelecký oddíl 836
17.11.1943-01.01.1944 Těžký dělostřelecký oddíl (motorizovaný) 485

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka byla odpovědná za vývoj a nasazení raket V-2
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-191-1943-1944-t187924#546247Verze : 0
MOD