Dělostřelecké velitelství 138 [1940-1945]

138th Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 138

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 138
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 138
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-27.01.1944 Hilpertova skupina
27.01.1944-23.02.1944 Sponheimerova skupina
23.02.1944-15.03.1944 Armádní oddíl Narva
15.03.1944-08.05.1945 III. tankový sbor SS (germánský)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
25.11.1940-06.05.1941 Lancelle, Otto (Generalmajor)
16.03.1942-25.04.1942 Geschwandtner, Kurt (Oberst)
25.04.1942-25.04.1943 Wißmath, Walter (Oberst)
25.04.1943-09.07.1943 Heucke, Werner (Oberst)
09.07.1943-01.08.1943 Wißmath, Walter (Oberst)
01.08.1943-30.07.1944 Hundt, Gustav (Oberst)
01.08.1944-08.05.1945 Kresin, Paul (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-138-1940-1945-t187208#544985Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!