Dělostřelecké velitelství 132 [1940-1945]

132nd Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 132

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 132
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 132
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.05.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-08.05.1945 XXXXIX. horský armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.10.1940-01.04.1942 Wintergerst, Karl (Oberst)
01.04.1942-26.07.1942 Schricker, Paul (Oberst)
26.07.1942-01.09.1943 Winkler, Max (Oberst)
18.09.1943-06.04.1944 Metger, Wilhelm (Generalmajor)
06.04.1944-11.09.1944 Gallwitz, Werner von (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-132-1940-1945-t186984#544661Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!