Dělostřelecké velitelství 130 [1940-1944]

130th Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 130

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 130
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 130
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.11.1944
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecké velitelství 447
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-07.11.1944 XXXXVII. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.09.1940-30.09.1941 Geschwandtner, Kurt (Oberst)
01.10.1941-31.10.1942 Rieger, Leopold (Generalmajor)
01.11.1942-10.03.1943 Felzmann, Maximilian (Oberst)
01.04.1943-24.10.1943 Baurmeister, Hans-Joachim (Oberst)
DD.05.1944-DD.06.1944 Hartmann, Wilhelm (Generalmajor)
DD.06.1944-07.11.1944 Skvara, Egon (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-130-1940-1944-t186942#544602Verze : 1
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!