Dělostřelecké velitelství 126 [1940-1945]

126th Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 126

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 126
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 126
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-DD.04.1944 VI. armádní sbor
DD.07.1944-DD.07.1944 Weidlingova skupina
DD.07.1944-08.05.1945 VI. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
08.04.1940-15.04.1941 Steinbach, Paul (Oberst)
16.04.1941-09.01.1942 Werthern, Georg-Thilo von (Oberst)
09.01.1942-19.09.1942 Rathke, Anton (Generalmajor)
19.09.1942-22.11.1942 Gottschalk, Friedrich-Carl (Oberst)
19.03.1943-12.08.1944 Henrici, Rudolf (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-126-1940-1945-t186797#544347Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!