Main Menu
User Menu

Dělostřelecké velitelství 121 [1940-1945]

121st Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 121

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 121
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 121
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-DD.06.1944 LVII. tankový sbor
DD.06.1944-DD.07.1944 Knobelsdorffova skupina
DD.07.1944-DD.11.1944 LVII. tankový sbor
DD.11.1944-DD.01.1945 Kirchnerova skupina
DD.01.1945-08.05.1945 LVII. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.04.1940-DD.02.1942 Rüdiger, Kurt (Oberst)
25.02.1942-DD.09.1942 Roßmann, Josef (Oberst)
DD.09.1942-20.02.1943 Gerok, Kurt (Oberst)
20.02.1943-14.04.1943 Schmidt, Oskar (Oberst)
18.04.1943-DD.01.1944 Kampfhenkel, Werner (Generalmajor)
DD.01.1944-15.02.1944 Elster, Wolfgang (Oberst)
15.02.1944-DD.04.1945 Kampfhenkel, Werner (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
03.01.1943-DD.03.1943 Raketometný pluk 54

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-121-1940-1945-t186615#543926Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/121st-Artillery-Command-Artillerie-Kommandeur-121-t186615#543926Version : 0
MOD