Dělostřelecké velitelství 113 [1940-1944]

113th Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 113

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 113
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 113
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké velitelství 113
Datum zániku:
Disbanded:
22.11.1944
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecké velitelství 1463
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-22.11.1944 XXVI. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.04.1940-DD.07.1942 Selle, Ferdinand von (Generalleutnant)
DD.07.1942-15.10.1942 Reuß, Gerhard (Oberst)
15.10.1942-24.12.1942 Bruhn, Johannes (Oberst)
24.12.1942-10.06.1943 Fouquet, Hans-Joachim (Oberst)
10.06.1943-10.07.1944 Heucke, Werner (Generalmajor)
10.07.1944-22.11.1944 Metger, Wilhelm (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-113-1940-1944-t186540#543755Verze : 1
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!