Main Menu
User Menu

Dělostřelecké velitelství 112 [1939-1940]

112th Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 112

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 112
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 112
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké velitelství Saarpfalz
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-08.05.1945 XXIII. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.04.1941-31.01.1942 Lechner, Adolf (Generalmajor)
01.02.1942-23.02.1942 Hitter, Alfons (Oberst)
23.02.1942-30.07.1944 Hähnle, Hermann (Oberst)
01.08.1944-08.05.1945 Neßlinger, Bernhard (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-112-1939-1940-t186238#543377Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/112th-Artillery-Command-Artillerie-Kommandeur-112-t186238#543377Version : 0
MOD