Main Menu
User Menu

Dělostřelecké velitelství 104 [1940-1942]

104th Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 104

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 104
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 104
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké velitelství 104
Datum zániku:
Disbanded:
25.05.1942
Nástupce:
Successor:
Vyšší dělostřelecké velitelství Afrika
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1940-25.05.1942 Velitelství námořnictva Pobřeží Lamanšského průlivu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.01.1941-15.12.1941 Krause, Fritz (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1940-DD.06.1941 Dělostřelecký plukovní štáb ke zvláštnímu použití 766
DD.02.1941-25.05.1942 Dělostřelecký plukovní štáb ke zvláštnímu použití (motorizovaný) 720
15.03.1941-04.05.1942 Štáb dělostřeleckého pluku 207

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka generálního štábu (Heerestuppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-104-1940-1942-t185968#542593Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/104th-Artillery-Command-Artillerie-Kommandeur-104-t185968#542593Version : 0
MOD