Dělostřelecké velitelství 101 [1940-1945]

101st Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 101

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 101
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 101
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké velitelství 101
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.04.1940-01.05.1940 Berlin, Wilhelm (Generalmajor)
01.05.1940-29.07.1940 Hartmann, Wilhelm (Oberst)
10.10.1940-05.03.1942 Fischer, Karl (Oberst)
06.03.1942-16.02.1943 Thoholte, Karl (Oberst)
16.02.1943-15.05.1943 Gallwitz, Werner von (Oberst)
20.05.1943-25.11.1943 Beißwänger, Walter (Generalmajor)
25.11.1943-05.01.1944 Winkler, Max (Generalmajor)
05.01.1944-01.01.1945 Müller, Gerhard (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka generálního štábu (Heerestuppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-101-1940-1945-t185863#542398Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!