Main Menu
User Menu
Reklama

Dějiny druhé světové války - Liddell Hart

Diskuse
Autora těchto detailně propracovaných Dějin druhé sv. války netřeba představovat, je to odborník na slovo vzatý. Již proto je zaručeno, že právě jeho pohled na tyto dějiny bude objevný, spolehlivý a erudovaný. Na téměř tisíci stranách se dozvíte podrobnosti a analytické komentáře všech událostí, které měly v období druhé sv. války význam. Se zvláštním důrazem na vojenskou strategii. Doplněno bohatou obrazovou přílohou a pětapadesáti podrobnými mapami vojenských operací.


Formát 135 x 205, pevná vazba s přebalem, 784 stran, jmenný rejstřík.


cena 588,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Dejiny-druhe-svetove-valky-Liddell-Hart-t5992#14047Verze : 0
MOD
Uvedenou knihu jsem podrobně prostudoval, ovšem příliš vyhýbavých a velmi širokých odpovědí udělá u mnohých čtenářů více nejasností než pravdy. Jinak jsem neměl moc podobných srovnání s knihami takového rozsahu.
URL : https://www.valka.cz/Dejiny-druhe-svetove-valky-Liddell-Hart-t5992#20444Verze : 0
problem bude v tom, ze tato kniha zachycuje celou druhou svetovou valku, tedy neni mozne pokryt vse do detailu, takovych knih myslim si mnoho neexistuje (jedna od keagana, o zadne dalsi nevim). L.Hart je ale velmi kvalitni a nezaujaty autor, jehoz podobna kniha o prvni valce je velmi dobre napsana, nezaujata a pomerne dost objektivni a kriticka k vlastnim chybam. Navic se mu myslim podarilo dobre shrnout to nejdulezitejsi z front prvni svetove. Na prehled to staci, detaily se musi hledat jinde.
URL : https://www.valka.cz/Dejiny-druhe-svetove-valky-Liddell-Hart-t5992#20446Verze : 0
MOD
Zastávám stejný názor.
URL : https://www.valka.cz/Dejiny-druhe-svetove-valky-Liddell-Hart-t5992#20448Verze : 0
Možno keby pridal ďalších dvadsať stránok a spomenul Slovenské národné povstanie, Varšavské povstanie, prípadne odboj v Juhoslávii... (po dlhom čase som knihu prelistoval) tak by to bolo úplné. Takto je to kniha z pohľadu obyvateľa západnej európy pre obyvateľa západnej európy aj keď tu našťastie nie sú ideologické zvýhodňovania jednej strany (východ, západ). Kniha je faktografická, ale z môjho pohľadu neúplná.
URL : https://www.valka.cz/Dejiny-druhe-svetove-valky-Liddell-Hart-t5992#141511Verze : 0
MOD