Main Menu
User Menu

Cvičná letka 4 [1946-1950]

4th Training Squadron

     
Název:
Name:
Cvičná letka 4
Originální název:
Original Name:
Cvičná letka 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1950
Nástupce:
Successor:
4. cvičná letka
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1946-01.01.1947 Velitelství letectva 4. oblasti
01.08.1947-06.03.1948 IV. letecký sbor
06.03.1948-01.12.1950 4. letecká divise
Dislokace:
Deployed:
01.08.1946-01.05.1950 Piešťany, letiště /
01.05.1950-01.12.1950 Jamník, letiště Mokraď /
Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Jasík, Ludovít (Nadporučík)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ondris, Jozef (Kapitán)
DD.09.1949-DD.10.1950 Koval, Ján (Nadporučík)
DD.10.1950-01.12.1950 Hodro, Ladislav (Major)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.08.1946-01.05.1950 VÚ 9107 Piešťany
01.05.1950-01.12.1950 VÚ 9107 Mokraď
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz, ISSN 1802-1514
Irra, Miroslav: Československé vojenské letectvo 1945-1950, Svět křídel, Cheb 2006, ISBN 80-86808-33-5
URL : https://www.valka.cz/Cvicna-letka-4-1946-1950-t48027#187654Verze : 1