Main Menu
User Menu

Currahee! - Donald R. Burgett

Diskuse
Fiktivní hrdina filmu Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana byl křičící orel z americké 101. Vzdušné výsadkové divize. Nyní se setkáváte s vojínem Burgettem, skutečným křičícím orlem, který seskočil s touto slavnou divizí nad Normandií, přežil, a tak mohl vyprávět svůj příběh. Ve svých vzpomínkách oživuje tragický chaos války: krev a pot, slávu a slzy jedné z největších bitev všech dob.


Formát B5, pevná vazba s přebalem, fotopříloha.


cena: 198,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Currahee-Donald-R-Burgett-t5987#14041Verze : 0
MOD
Možnosť objednania tejto knihy na obchod.valka.cz.
URL : https://www.valka.cz/Currahee-Donald-R-Burgett-t5987#57233Verze : 0
Ryan byl a nebyl fikcí.Existoval voják u 506 který měl podobný osud jako ryan.jmenoval se F Nydland
URL : https://www.valka.cz/Currahee-Donald-R-Burgett-t5987#57994Verze : 0
vynikající kniha, doporučuji ji přečíst
URL : https://www.valka.cz/Currahee-Donald-R-Burgett-t5987#85223Verze : 0

Citace - CURRAHEE :

Ryan byl a nebyl fikcí.Existoval voják u 506 který měl podobný osud jako ryan.jmenoval se F NydlandNemyslel jsi náhodou Frederick 'Fritz' Niland, ten byl z 501 a měl čtyři bratry a z toho tři zemřeli okolo dne D a jeden 16 května 1944...
URL : https://www.valka.cz/Currahee-Donald-R-Burgett-t5987#104221Verze : 0
Vynikajúce sú všetky štyri Burgettove knihy. mal som to šťastie že som ich získal ako absolútnu novinku pred pár rokmi a prečítal doslova za týždeň ( prvý diel za dve hodiny ). Neviem, či to je len môj osobný pocit, ale mylím, že naši veteráni by mali dostať podobnú možnosť prezentovať svoje spomienky prostredníctvom filmov a kníh. Keď je reč o amerických výsadkároch, tak si mládež automaticky spomenie na D-Day, počítačové hry ako MOAH, Call of Duty, filmy ako "Band of B." a "Save pvt. Rayn" a veteráni sú v USA skutočnou modlou. U nás je to skupinka starých odbojárov, o ktorých mládež ani nevie že existujú a ignoruje ich ako nezaujímavých komunistických dedkov. Je to tragédia páni !!! Skutočná tragédia !!! Nevážime si vlastnú minulosť a nevieme ju ani zatraktívniť pre mládež.
URL : https://www.valka.cz/Currahee-Donald-R-Burgett-t5987#104396Verze : 0