Main Menu
User Menu

Cuneoka, Kandži

Kanji Tsuneoka / 常岡寛治

     
Příjmení:
Surname:
Cuneoka
Jméno:
Given Name:
Kandži
Jméno v originále:
Original Name:
常岡寛治 / つねおか・かんじ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
07.11.1886 ?, prefektura Hyogo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
15.08.1948 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 9. náhradní divize
velitel: 2. samostatná smíšená brigáda
velitel: 13. brigády
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel: 47. pěší pluk
náčelník štábu: 2. divize
velitel: Pevnost Yura
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/常岡寛治
URL : https://www.valka.cz/Cuneoka-Kandzi-t143422#463105Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Tsuneoka
Jméno:
Given Name:
Kanji
Jméno v originále:
Original Name:
常岡寛治
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.11.1905 vojenská akadémia
12.12.1914-27.11.1917 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.06.1906 podporučík
21.12.1908 poručík
18.08.1916 kapitán
08.02.1922 Major
02.12.1925 podplukovník
01.08.1930 plukovník
15.03.1935 generálmajor
01.03.1938 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
05.03.1934-15.03.1935 Náčelník štábu : 2. divize
01.03.1938-09.03.1939 Velitel : 2. samostatná smíšená brigáda
08.04.1945-DD.09.1945 Velitel : Pevnost Yura

Ručně vyplněné položky:
26.06.1906-07.11.1908 20. peší pluk
07.11.1908-DD.MM.RRRR 70. peší pluk
06.08.1917-29.07.1918 70. peší pluk
29.07.1918-DD.MM.RRRR pridelený k Generálnemu inšpektoriátu vojenského výcviku
05.07.1921-19.05.1922 Resident v UK (vojenský výskum)
19.02.1922-05.06.1923 rada vojenského atašé na Britskej ambasáde
05.06.1923-22.12.1926 inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
05.10.1923-22.12.1926 pridelený k Generálnemu štábu
18.04.1924-18.12.1925 Research Staff Army Infantry School
22.12.1926-10.12.1929 náčelník sekcie výskumu, Vojenská škola pechoty
10.12.1929-06.01.1930 pridelený k Generálnemu štábu
06.01.1930-12.04.1931 vojenský atašé v Thaisku
12.04.1931-01.08.1931 pridelený k Generálnemu štábu
01.08.1931-05.03.1934 velitel 47. pešieho pluku
05.03.1934-15.03.1935 náčelník štábu 2. divízie
15.03.1935-07.03.1936 velitel 13. pešej brigády
07.03.1936-01.03.1938 velitel vojenskej výcvikovej školy Toyohashi
01.03.1938-09.03.1939 velitel 2. samostatnej zmiešanej brigády
DD.MM.1938-DD.MM.RRRR zranený
09.03.1939-28.06.1939 velitel 9. náhradnej divízie
08.07.1939-DD.MM.RRRR rezerva
01.04.1945-DD.MM.RRRR znovu povolaný
01.04.1945-DD.09.1945 velitel pevnosti Yura
Vyznamenání:
Awards:

29.04.1934

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

29.04.1934

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

16.01.1939

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1940

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/常岡寛治
URL : https://www.valka.cz/Cuneoka-Kandzi-t143422#463107Verze : 2
MOD