Main Menu
User Menu
Sem vkládejte údaje o vlečených, mobilních nebo stacionárních ze země odpalovaných prostředcích určených k úderům na pozemní cíle s doletem přes 1000 km, nezávisle na zemi původu.
Nezáleží na způsobu pohonu (raketový nebo proudový motor)


konvence zápisu
stát - označení prostředku


USA - SSM-A-14 Redstone
URL : https://www.valka.cz/Co-sem-patri-t20065#75374Verze : 0
MOD
Vážení kolegové,
podle smluvních ujednání SALT-1 ohledně klasifikace zbraňových systémů jde o takové, které mají dosah více než 3 000 nm / 5 500 km. Jedná se o přímou vzdálenost mezi nejzazším místem na severovýchodě USA a nejzazším místem na severozápadě bývalého SSSR. Prostředky s dosahem od 1 000 km do 5 500 km jsou obecně označovány jako prostředky středního dosahu a nemají charakter strategických zbrojních systémů.
Samozřejmě tato charakteristika platí v úplnosti pouze pro ICBM, tedy mezikontinentální balistické řízené střely. Pro ostatní dva prvky TRIAD, tedy pro SLBM a pro SB jde o určité modifikace podle daných smluvních omezení.
Proto se domnívám, že v rámci tohoto subfóra by se měly vyskytovat pouze prostředky, odpovídající smluvním zásadám a předpokladům mezinárodních (americko-sovětských/ruských) smluv, tedy SALT, ABM a START.
URL : https://www.valka.cz/Co-sem-patri-t20065#180264Verze : 0
MOD