Main Menu
User Menu

Čisťjakov, Ivan Michajlovič

Ivan Mikhailovich Chistyakov

Иван Михайлович Чистяков

     
Příjmení:
Surname:
Čisťakov
Jméno:
Given Name:
Ivan Michajlovič
Jméno v originále:
Original Name:
Иван Михайлович Чистяков
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálplukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
14.09.1900 Otrubnivo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
07.03.1979 Moskva /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 21.armáda
velitel: 6.gardová armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
nositel Zlaté hvězdy Hrdiny Sovětského svazu
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/k1bPs
foto: https://goo.gl/sXCtu
URL : https://www.valka.cz/Cistjakov-Ivan-Michajlovic-t125043#425065Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Čisťakov
Jméno:
Given Name:
Ivan Michajlovič
Jméno v originále:
Original Name:
Иван Михайлович Чистяков
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
DD.MM.RRRR-DD.MM.1925 velitelský kurz na pěchotní škole
DD.MM.RRRR-DD.MM.1929 Střelecko-taktické kurzy v Moskvě
DD.08.1941-DD.11.1941 zkrácené kurzy na Akademii Generálního štábu
DD.MM.RRRR-DD.MM.1949 vyšší akademické kurzy na Vojenské akademii Klimenta Vorošilova
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.1938 plukovník
17.01.1942 generálmajor
18.01.1943 generálporučík
28.06.1944 generálplukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
19.01.1942-04.04.1942 Velitel : 8. gardová střelecká divize
05.04.1942-29.09.1942 Velitel : 2. gardový střelecký sbor
DD.10.1942-25.10.1942 Velitel : 1. gardová armáda
15.10.1942-01.05.1943 Velitel : 21. armáda
16.04.1943-28.06.1944 Velitel : 6. gardová armáda
28.06.1944-09.07.1945 Velitel : 6. gardová armáda
28.06.1945-19.02.1947 Velitel : 25. armáda
19.02.1947-20.04.1948 Velitel : 5. armáda
21.12.1953-18.09.1954 Velitel : 8. gardová armáda

Ručně vyplněné položky:
DD.05.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
DD.MM.1918-DD.MM.1936 nižší velitelské funkce
DD.MM.1936-DD.11.1937 velitel 275.střeleckého pluku
DD.11.1937-DD.07.1939 velitel 105.střelecké divize
DD.07.1939-DD.02.1940 zástupce velitele 39.střeleckého sboru
DD.02.1940-DD.03.1941 náčelník Vladivostockého pěchotního učiliště
DD.03.1941-DD.12.1941 velitel 39.střeleckého sboru
DD.12.1941-DD.01.1942 velitel 64.brigády námořní pěchoty
DD.01.1942-DD.04.1942 velitel 8.gardové Panfilovské střelecké divize
DD.04.1942-DD.09.1942 velitel 2.gardového střeleckého sboru
DD.09.1942-DD.10.1942 velitel 1.gardové armády
DD.10.1942-DD.05.1945 velitel 21.armády (od 22.4.1943 6.gardová armáda)
DD.05.1945-DD.09.1945 velitel 25.armády
DD.09.1945-DD.MM.1947 velitel armád na Dálném Východě
DD.MM.1947-DD.MM.1949 velitel armád v Běloruském vojenském okruhu
DD.MM.1949-DD.MM.1954 velitel armád Skupiny sovětských vojsk v Německu
DD.MM.1954-DD.MM.1957 zástupce velitele Zakavkazského vojenského okruhu
DD.MM.1957-DD.MM.1968 generální inspektor pozemního vojska Ministerstva obrany SSSR
DD.MM.1968-DD.MM.RRRR odchod do zálohy
Vyznamenání:
Awards:

22.07.1944

Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
-

DD.MM.RRRR

Leninův řád /1956-1991/
Order of Lenin /1956-1991/
Opден Ленина
-

DD.MM.RRRR

Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
Opден Суворова I степени
udělen dvakrát

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.RRRR

Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
Opден Кутузова I степени
udělen dvakrát

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/k1bPs
URL : https://www.valka.cz/Cistjakov-Ivan-Michajlovic-t125043#433449Verze : 2
MOD