Main Menu
User Menu

Cihlář, Jiří

     
Příjmení:
Surname:
Cihlář
Jméno:
Given Name:
Jiří
Jméno v originále:
Original Name:
Jiří Cihlář
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
plukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
Starší letovod - Velitelské stanoviště 3. divize protivzdušné obrany státu
Náčelník štábu - 11. stíhací letecký pluk
Náčelník - Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
Stálý představitel Protivzdušné obrany státu
armády ČSSR při štábu ozbrojených sil Varšavské smlouvy v Minsku
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.valka.cz
Cihlář, Jiří: "A dolů musíš" - Svět křídel Cheb 2017
URL : https://www.valka.cz/Cihlar-Jiri-t238425#659268Verze : 0
     
Příjmení:
Surname:
Cihlář
Jméno:
Given Name:
Jiří
Jméno v originále:
Original Name:
Jiří Cihlář
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
01.11.1957-15.11.1959 Letecké učiliště
19.08.1970-25.07.1974 Vojenská akademie Antonína Zápotockého
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
15.11.1959 poručík
DD.MM.RRRR nadporučík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
DD.MM.RRRR plukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
16.11.1982-01.01.1986 Velitel : Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu

Ručně vyplněné položky:
16.11.1959-01.09.1962 11. stíhací letecký pluk - pilot
02.09.1962-20.01.1972 1. stíhací letecký pluk - pilot / letovod
21.01.1972-DD.MM.RRRR Velitelské stanoviště 3. divize protivzdušné obrany státu - starší letovod
22.11.1974-23.08.1976 11. stíhací letecký pluk - náčelník štábu
24.08.1976-27.10.1977 Velitelství protivzdušné obrany státu -
28.10.1977-15.11.1982 Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu - zástupce náčelníka
16.11.1982-31.12.1985 Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu - náčelník
01.01.1985-09.05.1989 Velitelství protivzdušné obrany státu - 1. zástupce náčelníka štábu
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
07.06.1989-15.02.1991 Stálý představitel Protivzdušné obrany státu armády ČSSR při štábu ozbrojených sil Varšavské smlouvy v Minsku
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.valka.cz
Cihlář, Jiří: "A dolů musíš" - Svět křídel Cheb 2017
URL : https://www.valka.cz/Cihlar-Jiri-t238425#659269Verze : 3