Main Menu
User Menu

Chvalová

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Chvalová
Originální název:
Original Name:
Chvalová
Další názvy:
Other Names:
(1343) Felfalu, (1427) Felsewfalu, (1550) Chwalowa; maďarsky Felfalu, Felsöfalu.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°30'50.61"N 20°10'31.28"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1343
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kúria neskorobaroková zo začiatku 19. storočia, dnes rímskokatolícky kostol
Kostol reformovaný neskoroklasicistický z roku 1875
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1939–1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Chvalova-t126983#429847Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t126983#429847Version : 0
MOD