Main Menu
User Menu

Čerenčany

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Čerenčany
Originální název:
Original Name:
Čerenčany
Další názvy:
Other Names:
Cherenchen (1334), Čerencsány (1773), Čerenčany (1920); maďarsky Cserencsény.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°24'28.78"N 19°59'12.69"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1334
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický barokovo-klasicistický z r. 1808,
- Veža z roku 1861
- Kúria klasicistická z r. 1860, neskôr pseudohistoricky upravená
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.cerencany.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-rs-ce.html
URL : https://www.valka.cz/Cerencany-t127199#430548Verze : 0
MOD