Main Menu
User Menu

Čamovce

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Čamovce
Originální název:
Original Name:
Čamovce
Další názvy:
Other Names:
(1240) Chamatelke, Chamafalawa (1439), Cschoma (1786), Čoma (1920), Čamovce (1948); maďarsky Csoma, Csomatelke.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°14'58.17"N 19°53'12.23"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1240
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaštieľ klasicistický z 1. polovice 19. storočia
- Kostol rímsko-katolícky z roku 1846, prestavaný v roku 1910
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.camovce.webnode.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-lc-cm.html
URL : https://www.valka.cz/Camovce-t126775#429343Verze : 0
MOD