CZK - HSC-5 (automobilní jeřáb)

Jeřáb HSC 5 vznikl modernizací za účelem zvýšení nosnosti. A bylo toho dosaženo vložením tzv. vnitřní kladky. A to je hlavní VNĚJŠÍ rozlišovací znak proti HSC 4.

Zdroj: ČKD Jeřáby
CZK - HSC-5 (automobilní jeřáb) -


URL : https://www.valka.cz/CZK-HSC-5-automobilni-jerab-t65377#233130 Verze : 0
Automobilový žeriav HSC-5 bol konštrukčne odvodený od osvedčeného typu HSC-4, jeho max.nosnosť bola zvýšená na 5 t pri zachovaní všetkých výhod. Bol určený na nakladanie, prekladanie a vykladanie materiálu, hlavne ťažkých kusových bremien. Bol vyrábaný najväčším výrobcom automobilných žeriavov v ČSSR, závodom ČKD Slaný. Jeho využitie bolo možné v stálych skladoch, opravovniach, dielňach, na vojenských stavbách, či priamo na bojisku, na prekladiskách, zásobovacích, vykladacích a železničných staniciach.


Bol osadený na podvozku ťažkého terénneho automobilu T-111 a preto bol vhodný pre rýchle zásahy i vo veľkých vzdialenostiach a za najťažších terénnych podmienok.

Hlavné technické údaje
:


Pohotovostná hmotnosť žeriavu : 14360 kg

Nosnosť v kg:


- na nádstavci ( rameno 8,5 m) - 2500
- na vonkajšej hlavici (rameno 8 m) - 4000
- na vnútornej hlavici ( rameno 4,8) - 5000

Rozmery v mm :Dĺžka : 7900
Šírka : 2500
Výška : 3450


Zdroj : Vojenská technika 1961 č.1
URL : https://www.valka.cz/CZK-HSC-5-automobilni-jerab-t65377#299679 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy


Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více