Main Menu
User Menu

CZE - KT Litoměřice

     
Název:
Name:
KT Litoměřice
Další názvy:
Other Names:
Aussenkommando Leitmeritz
Arbeitslager Leitmeritz
SS Fürungsstab B5
Určení:
Camp Purpose:
pracovní tábor
Doba existence:
Operational (since - to):
24.03.1944-07.05.1945
Odhadovaný celkový počet vězňů:
Estimated Total Number of Prisoners:
18.000
Odhadovaný počet obětí:
Estimated Casualty Toll:
4.500
Stát odpovědný za existenci:
State Responsible for Camp Founding:
Německá říše
Nadřízený stupeň:
Upper Authority:
KT Flossenbürg
Pobočky:
Subsidiaries of Camp:
-
Velitelé:
Commanders:
DD.03.1944-DD.11.1944 Meyer, Werner (SS Obersturmführer)
DD.11.1944-DD.05.1945 Kraft, Alfons (SS Sturmbannführer)
Stát, kde se tábor nachází:
Camp Location (State):
Česká republika
Obec:
Camp Location (Town, Village):
Litoměřice
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°32'29.83"N 14°07'04.25"E
Přístupnost:
Accessibility:
nepřístupno
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
Památník Terezín
Poznámka:
Note:
Tábor byl zřízen v areálu kasáren pod Radobýlem
Zdroje:
Sources:
https://richard-1.com/tabor.htm
https://forum.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/CZE-KT-Litomerice-t93824#351523Verze : 4