Main Menu
User Menu

CL - Natori (1922)

名取 / なとり

Natori


druh lode: ľahký krížnik
trieda lode: Nagara
kýl položený: 14.12.1920 v lodenici Mitsubishi, Nagasaki
spustenie na vodu: 10.2.1922
zaradenie do služby: 15.9.1922
koniec: potopená 18.8.1944 SV od Surigao amer. ponorkou USS Hardhead


Rozmery


dĺžka celková: 163 m
dĺžka pri čiare ponoru: 152,4 m
šírka: 14,2 m
ponor: 4,6 m


výtlak štandard: 5,170 t
výtlak max: 5,570 t


Pohon
12 kotlov (10 na mazut a 2 na zmiešané palivo), 4 turbíny, 90 000 hp


rýchlosť max: 36 uzlov
zásoba paliva: 1 260 t mazutu a 350 t uhlia
dosah: 5 000 nm pri 14 uzloch


Výzbroj
7 x 140 mm/50
2 x 80 mm/40 AA
4 x 25 mm/60 AA
4 x TT 533 mm


Pancierovanie
boky: 64mm
paluba: 32mm


Posádka: 440
URL : https://www.valka.cz/CL-Natori-1922-t37156#139680Verze : 0
Zmeny vo výzbroji


apríl 1944


odstránené dve 140 mm delá
odstránený katapult
nainštalované dve 127 mm/40 AA delá
pridané dve trojčatá 25 mm/60 (celkom 14 hlavní)
nainštalovaný radar Typ 21 na sledovanie vzdušných cieľov
na provu pridané hydrofóny


Konečná konfigurácia zbraní a vybavenia


5 (5xI) x 140 mm/50
2 (2xI) x 127 mm/40 AA
14 (2xIII, 2xII, 4xI) x 25 mm/60 AA
4 x 533 mm TT (pravdepodobne boli však vymenené za 610 mm)
radar Typ 21
hydrofóny
URL : https://www.valka.cz/CL-Natori-1922-t37156#139858Verze : 0
Velitelé lodi


01.12.1922 - 20.11.1923 námořní kapitán Morita Minoru
20.11.1923 - 01.12.1924 námořní kapitán Ogura Taizo
01.12.1924 - 20.11.1925 námořní kapitán Inoue Shiro
01.11.1926 - 01.12.1926 námořní kapitán Ichikizaki Keiichi (navíc k "Tokiwa")
01.12.1926 - 20.08.1927 námořní kapitán Matsumoto Chuza
15.11.1927 - 01.08.1928 námořní kapitán Arichi Jugoro
01.08.1928 - 10.12.1928 námořní kapitán Higurashi Toshiu
10.12.1928 - 30.11.1929 námořní kapitán Sada Kenichi
01.12.1930 - 05.04.1931 námořní kapitán Miki Taichi (do 10.12.1930 navíc "Tokiwa")
01.12.1931 - 10.06.1932 námořní kapitán Sakabe Seizo
01.12.1932 - 15.11.1933 námořní kapitán Matsuki Masukichi
15.11.1933 - 15.11.1934 námořní kapitán Matsuura Eijiro
15.11.1934 - 15.11.1935 námořní kapitán Kishi Fukuji
15.11.1935 - 01.12.1936 námořní kapitán Okamura Masao
01.12.1936 - 10.11.1937 námořní kapitán Nakahara Yoshimasa
10.11.1937 - 05.12.1938 námořní kapitán Nakao Hachiro
05.12.1938 - 28.09.1939 námořní kapitán Aruga Takeo
15.11.1940 - 28.07.1941 námořní kapitán Yamazumi Teijiro
01.07.1942 - 20.01.1943 námořní kapitán Inoguchi Toshihira
20.07.1943 - 18.03.1944 námořní kapitán Hirai Taiji
18.03.1944 - 18.08.1944 (padl) námořní kapitán Kubota Toshi (posmrtně kontradmirál).


Zdroj: nihonkaigun.modellmarine.de
URL : https://www.valka.cz/CL-Natori-1922-t37156#199769Verze : 0