Main Menu
User Menu

Bystrany

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Bystrany
Originální název:
Original Name:
Bystrany
Další názvy:
Other Names:
(1268) Ewlwnbach, (1298) Vlenbach, (1773) Welbachy, (1948) Bystrany, maďarsky Velbach.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°56'58.9"N 20°45'28.65"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1268
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky klasicistický z roku 1779 – 1784 postavený na starom základe
Kaštieľ novoklasicistický z čias okolo roku 1860, neskoršie upravený
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.spis.eu.sk/bystrany/sk
URL : https://www.valka.cz/Bystrany-t125161#425251Verze : 0
MOD