Main Menu
User Menu

Buzitka

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Buzitka
Originální název:
Original Name:
Buzitka
Další názvy:
Other Names:
Bozyta (1350), Buzitka (1957); maďarsky Bozita.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°18'28.37"N 19°48'01.40"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1350
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená ku Maďarsku. Osady Buzica, Nový Sad, Séplak, Ipeľka a Dóra sa od roku 1957 odčlenili od doterajšej materskej obce Prša a vytvorili obec Buzitka.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.buzitka.estranky.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Buzitka-t126777#429345Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Lucenec-t126777#429345Version : 0
MOD