Main Menu
User Menu

Bunzák, Štepán

     
Příjmení:
Surname:
Bunzák
Jméno:
Given Name:
Štepán
Jméno v originále:
Original Name:
Štepán Bunzák
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
19.08.1919 Mižhirja /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
15.08.2004 Praha
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel Výsadkové brigády
velitel 13. tankové divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
vojenský pridelenec v Bulharské lidové republice (12/1967-03/1970)
Velitel posádky Praha (08/1973-01/1975)
Správce posádky – náčelník posádkové správy Praha (01/1975-12/1983)
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
Alex Maskalík - Elita armády, československá vojenská generalita 1918-1992, HWSK, ISBN 978-80-970941-0-2
URL : https://www.valka.cz/Bunzak-Stepan-t195442#562765Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Bunzák
Jméno:
Given Name:
Štepán
Jméno v originále:
Original Name:
Štepán Bunzák
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1951-DD.MM.1951 Kurz velitelů pluků, Bruntál
18.10.1954-12.08.1955 Vojenská akademie - akademický zdokonalovcí kurz
15.09.1957-15.09.1959 Vojenská akademie K. J. Vorošilova, Moskva
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.10.1951 major
01.07.1952 podplukovník
17.02.1954 plukovník
17.09.1960 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1951-01.07.1952 Velitel : 18. pěší pluk
01.07.1952-01.10.1952 Velitel : 18. pěší pluk
01.10.1952-DD.07.1953 Velitel : Výsadková brigáda
07.07.1953-17.02.1954 Velitel : 11. pěší divize
17.02.1954-18.10.1954 Velitel : 11. pěší divize
12.08.1955-15.09.1957 Velitel : 19. střelecká divize
15.09.1959-17.09.1960 Velitel : 13. tanková divize
17.09.1960-DD.12.1963 Velitel : 13. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
DD.12.1963-DD.08.1966 Zástupce velitele silničního vojska Hlavního týlu ČSLA
DD.08.1966-DD.07.1967 Zástupce velitele: Silniční sbor
DD.020.1971-DD.06.1973 Zástupce velitele: 1. armáda
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
Záloha: DD.12.1983
Pochovaný: hřbitov U sv. Markéty, Praha 6, U Vojtěšky
Zdroje:
Sources:
Alex Maskalík - Elita armády, československá vojenská generalita 1918-1992, HWSK, ISBN 978-80-970941-0-2
URL : https://www.valka.cz/Bunzak-Stepan-t195442#562766Verze : 0
MOD