Main Menu
User Menu

Bulhary

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Bulhary
Originální název:
Original Name:
Bulhary
Další názvy:
Other Names:
Bolgarom (1435), Bolgarfalwa (1461), Bolgáry (1920), Bulhary (1927); maďarsky Bolgárom.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°17'37.5"N 19°50'52.91"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1435
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky klasicistický z roku 1849; interiér barokový z 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená ku Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.bulhary.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Bulhary-t126778#429346Verze : 0
MOD