Main Menu
User Menu

Budikovany

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Budikovany
Originální název:
Original Name:
Budikovany
Další názvy:
Other Names:
Budik (1301), Budikfaula (1427), Bodikfalwa (1460), Bugyikowany (1773), Budikowany (1808); maďarsky Bugyikfalu.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°29'05.17"N 20°05'28.19"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1301
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol evanjelický klasicistický z r. 1804 s barokovými prvkami
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Pôsobisko:
Juraj Palkovič (* 27. február 1769, Rimavská Baňa – + 13. jún 1850, Bratislava) – pôsobil tu v rokoch 1790-1791) - slovenský básnik, novinár, prekladateľ, pedagóg, organizátor kultúrneho života, profesor bratislavského evanjelického lýcea
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Budikovany-t127197#430546Verze : 0
MOD